A parajdi sóról:
A parajdi sóbánya története egészen az ókorig visszavezethető: a jelenleg Románia területén található Szováta település környékén már a rómaiak is folytattak felszíni sóvágást, a kora középkori írásos emlékek pedig megörökítették a Parajd nevezetű sóbányát. A rómaiak 15 méteres mélységig ástak le az értékes só kinyereséért. Számos nagyobb méretű árok, mélyedés maradt így szabadon, melyekből a későbbiek során tavak képződtek.
Az intenzív sókitermelés következtében óriási földalatti üregek alakultak ki, amelyeknek saját sós mikroklímája fejlődött. A föld alatt található termek hőmérséklete állandóan őrzi a 14-16 Celsius fokot, a páratartalom 66-70 százalékos, a légnyomás pedig a felszíninél magasabb, 735-738 mmHg.
A parajdi só körülbelül 97%-a nátrium-kloridból áll, a maradék 3% pedig értékes ásványi anyagokat tartalmaz, például kalciumot, magnéziumot és káliumot, továbbá ősóceáni olajesszenciák is fellelhetők benne.
Mivel mentes a hozzáadott adalékanyagoktól, így a hagyományos konyhasó kezelése során gyakran használt csomósodásgátlókat - például a kálium-ferrocianid-ot [E536] - sem tartalmazza.
Száraz helyen korlátlan ideig eltartható!
Származási hely: Románia
Forgalmazó: Multi 4U Hungary Kft.