Karbantartás, hibakeresés
Ha a mellszívó működésével nem elégedett, valószínűleg a készülék nem képez megfelelő vákuumot, ennek legtöbb esetben a rendszer tömítetlensége az oka, azaz levegő jut a leszívott térbe. Az alábbiakban tippeket adunk a szivárgási hely megkereséséhez, illetve a probléma megoldásához.
Először győződjön meg arról, hogy a szívófej körös-körül jól illeszkedik-e a mellre. Vizsgálja meg, hogy a szelepfej a helyén van-e.
Ellenőrizze a szívófej és a csatlakozó könyökelem illeszkedését.! Nézze meg ép és tiszta-e a gumimembrán és a helyére van-e pattintva! Ellenőrizze a szelepház
épségét!
Ellenőrizze a dugattyúszár O-gumi tömítésének épségét! Ellenőrizze, hogy a szivattyúmembrán a pumpakarra körben fel van-e pattintva!
Tapasztalataink szerint a legtöbb problémát a készülékek helytelen összeszerelése és tisztántartása okozza, ezért kérjük figyelmesen olvassa el a következő részt, hogy Ön elkerülhesse ezeket a problémákat. Felhívjuk figyelmét arra, hogy az alábbi hibák nem garanciális jellegűek!
A készüléket elmosása és kifőzése előtt szét kell szedni,
egyébként nem tisztítható megfelelően!
A szelepfejről óvatosan le kell pattintani a szelepmembránt.
Összerakásakor ügyelni kell arra, hogy a membrán pontosan visszakerüljön a helyére.
A legtöbb meghibásodás a szelepfej valamilyen sérülésére vezethető vissza. Éppen ezért fontos, hogy ezt, a vákuumképzéshez elengedhetetlen alkatrészt megfelelően tisztán tartsuk, hiszen ellenkező esetben tönkremehet a mellszívó, illetve a nem megfelelően tisztított alkatrészeken gombák és baktériumok telepedhetnek meg.
Az alábbiakban részletezünk néhány gyakrabban előforduló meghibásodást:
A szelepfej minden apró mechanikai sérülése, karcolódása befolyásolja a szíváserősséget. Ne kaparja és ne piszkálja a szelepházat éles vagy hegyes tárggyal.
Tisztítás és szerelés során is sérülhet az alkatrész.
Például amikor mosogatás közben leesik, vagy beleesik a mosogatóba, letörhet a szelepház pereme, nem jön létre megfelelő vákuum.
Sok kellemetlenséget okoz a vízkőlerakódás. Ilyenkor az alkatrészek felületén akár szabad szemmel alig látható sárgásfehér porszerű anyag észlelhető. Ez gyenge szíváserősséget illetve a tej felhabzását eredményezheti. Könnyen elkerülhető, ha a főzővízhez vízkeménységtől függő mennyiségű citromsavat vagy citromlevet adunk, amelyek mellesleg a kellemetlen szagokat is megszüntetik. Javasolt mennyiség: 1 kávéskanál citromsav 1 fazék főzővízhez.
A vízkőlerakódás a henger belsejében, mint csiszolóanyag működik. Hosszanti vályatokat hoz létre és elkoptatja a tömítőgyűrűt. A kopás miatt nem jöhet létre megfelelő vákuum.
Ezért a szívóhengert és a dugattyút csak akkor főzze ki ha anyatejjel került érintkezésbe
Tisztaság mindenek előtt...
A terméket egy személy általi használatra tervezték. Ne adja kölcsön, és Ön se használja más készülékét, mert az otthon végzett sterilizálás nem biztosíthat 100%-os csíramentességet. A nem megfelelő sterilizálás miatt pedig fertőzés veszélye állhat fenn!
1. Elmosogatni, leöblíteni és kifőzni! (naponta 1x)
A készüléket az első használatbavétel előtt, és a használat során naponta egyszer szappanos vízben * el kell mosogatni, folyóvízben leöblíteni és az anyatejjel érintkező részeit az alábbi módon kell kifőzni:
Szedje szét a készüléket (a szelepfejről is vegye le a membránt), válasszon egy megfelelő nagyságú fazekat, töltse fel hideg vízzel annyira, hogy a bele helyezett alkatrészeket ellepje.
Ha Önnél kemény a víz, javasoljuk, hogy adjon a fazék vízhez 1-2 teáskanálnyi citromsavat (gyógyszertárban kapható kristályos gyenge sav). Ez megakadályozza a vízkő lerakódását, megnöveli a készülék élettartamát.
Forrásig melegítse fel a vizet és legalább 3 percig hagyja forrni.
Tilos az alkatrészeket forrásban lévő vízbe helyezni mert a hirtelen melegtől elrepedhetnek. A víz kiöntése után a forró alkatrészeket rakja szét kendőre, hogy kihűljenek és megszáradjanak. Az alkatrészeket tárolja letakarva.
Kifőzés helyett az alkatrészeket mosogatógépben is el lehet mosni.
A mellszívó készülék polietilénből, az egyik legbiztonságosabb műanyagból készült, autoklávban sterilizálható,
mikrohullámú sütőben sterilizálni tilos.
2. Elmosogatni, leöblíteni (minden használat után)
A készüléket minden használat után szét kell szedni, szappanos vízben alaposan elmosogatni, folyóvízben leöblíteni és száraz kendőn megszárítani.
* Csecsemője védelmében azt javasoljuk, hogy kerülje az erős detergenseket tartalmazó szintetikus mosogatószerek használatát, mert ezen anyagok a gondos öblítés ellenére is nyomokban az anyatejbe kerülve károsíthatják a baba egészségét.
Alkalmazási tanácsok
FONTOS!
Javasoljuk, hogy a tej leszívása előtt minden esetben alaposan mosson kezet vízzel és szappannal. A mellet és a bimbót nedves kendővel törölje meg.
A bimbó kiszáradásának és a bőr berepedésének a megelőzése érdekében nem szabad alkoholos vagy szappan tartalmú tisztítószereket használni!
Koraszülött vagy beteg csecsemő anyatejes táplálásánál különösen fontos a kórokozók mennyiségének alacsony szinten tartása.
Ez elérhető, ha leszívás előtt kézzel néhány sugárnyi tejet kifej külön edénybe, amit ki kell önteni.
Válasszon szívófejet! A masszírozó hatásó SoftFit#8482; és a standard kemény anyagból készült szívófejek közül választhat.
A pumpakar ergonomikusan elforgatható.
SoftFitTMszívófej Standard kemény szívófej
A Harmony#8482; mellszívó a baba természetes szopási módszerét másolja. Először kisebb vákuumot képezve, szaporább ütemben stimuláljhatja a tejelválasztást. A tejelválasztás beindulása után nagyobb vákuumot képezve lassabb ütemben lehet az anyatejet lefejni.